Follow Me on Pinterest
Latest Pins:

Coloseum - amfiteatr dawnej potegi Rzymu

HOME

DZIENNIK PODRÓŻY cz4
death-valley-krajobraz-0349 mDla odmiany kilka razy zapuściłem się samochodem na drogi gruntowe co bardzo mocno podniosło mi adrenalinę ponieważ Ford Fiesta nigdy nie aspirował do miana samochodu terenowego w przeciwieństwie do charakteru dróg którymi jechałem.
DZIENNIK PODRÓŻY cz 3
death-vally-krajobraz-0406 Mniej więcej w połowie drogi przejazdu przez dolinę śmierci pojawia się jednak stres. Stres tym większy, że komórka nie łapała żadnego zasięgu (do tego się akurat przyzwyczaiłem na terenach parków narodowych) ale utkniecie w tym miejscu nie napawało mnie zbytnim optymizmem.
DZIENNIK PODRÓŻY cz 2.
death-valley-krajobraz-0402Był październik więc odwiedzałem Dolinę śmierci już po za szczytem maksymalnych temperatur. Dodatkowo było pochmurno i zapowiadano opady deszczu - więc nie powinno być tak źle ; ) W samym Las Vegas nie jest zbyt chłodno (ok 36-40C) ale z pewnym niepokojem obserwowałem jak w miarę wkraczania w dolinę śmierci wskaźnik temperatury ciągle wzrastał i wzrastał.
DZIENNIK PODRÓŻY cz 1.
death-valley-krajobraz-0278 m Dolina Śmierci to ponoć najgorętsze miejsce na świecie określane mianem prawdziwego piekła na ziemi. Nic więc dziwnego ze skoro leży ono na drodze między miastami Las Vegas i San Francisco, które odwiedzałem to postanowiłem sprawdzić ile prawdy jest zawarte w tych opowieściach.
san-francisco-lodz-podwodna

Poznaj prawdziwą łódź podwodną z czasów II wojny światowej! Poczuj klimat podwodnego polowania, oddechu 80 osób załogi w ciszy bezkresnych głębin nasłuchujących odgłosu sonaru i wystrzeliwanych torped. 

test

Napisz do mnie, na pewno odpiszę.  

Bluff Fort - Dawno temu na Dzikim Zachodzie

Bluff Fort - opowieść w kilku fotografiach - jak zdobywano dziki zachód. Sknasen rodem z westernowych filmów, tyle że bez idyllicznej i wypaczonej hollywoodzkiej iluzji. Wejdź i zobacz na własne oczy co się tak na prawdę wydażyło pewnego razu na Dzikim Zachodzie.

Monument Valley - Navajo Tribal Park

Monument Valley Navajo Tribal Park to miejsce, które jest odległe od nas o tysiące kilometrów a zna je każdy, kto choć raz w życiu obejrzał prawdziwy amerykański western. Prócz hollywoodzkiego filmowego eldorado jest to też przepiękny i malowniczy teren, zamieszkały przez Indian Navajo.

Kilka zdjęć z etapu samochodów rajdowych Rajdu Breslau Ralley, który odbył się 25 czerwca 2011r we Wrocławiu i w którym uczestniczył Adam Małysz i Jurek Owsiak.
Kilka zdjęć z etapu ciężarówek Rajdu Breslau Ralley, który odbył się 25 czerwca 2011r we Wrocławiu i w którym uczestniczył Adam Małysz i Jurek Owsiak.
Kilka zdjęć z 2 kraks z etapu Rajdu Breslau Ralley, który odbył się 25 czerwca 2011r we Wrocławiu i w którym uczestniczył Adam Małysz i Jurek Owsiak.

Mapa Wielkiego Kanionu Kolorado (Grand Canion) - zobacz i sprawdź gdzie najlepiej pojść, co zobaczyc i jak się poruszać. Mapa z zaznaczonymi punktami widokowymi, trasami zejsćia i miejscami do odpoczynku.

Utah - bezdroża USA

Bezdroża Utach - panorama. Wczesny poranek - przed 6 rano przepiękny wchód słońca, wsiadam do samochodu i podążam ku spotkaniu z przygodą. Po chwili jazdy ujrzałem skąpane w blasku porannego słońca rozłożyste po krańce horyzontu kaniony, na tle przewalającej się leniwie w oddali, ciemnej i złowrogiej burzy. 

Twin rocks - kawa pod wiszącą skałą

Twin Rocks jest jednym z unikalnych miejsc w których warto zatrzymać się przejeżadając drogą 191 po bezdrożach Utah. Dwie złowrogo wiszące maczugi skalne powodują, że do środka budynku wchodzi się z wielkim oporem i rozwagą. [złap myszką fotografie i  przesuwaj]

Hoover Damm - zapora tama hoovera

Panorama nocna - Tama Hoovera (Hoover Damm). Za dnia robi piorunujące wrażenie monumentalnej bestii ale w nocy czaruje swoją tajemniczością oraz monumentalnym spokojem i ciszą. [aby móc oglądać całą panoramę, chwyć myszką za zdjęcie i przesuwaj w prawo lub lewo]

Zapora Hoovera - hoover damm

Tama Hoovera (Hover Damm) to jedna z najsłynniejszych tam na świecie. Jadąc samochodem czuje się dominację wszechogarniającego żelbetonu ale prawdziwą potęgę widać dopiero gdy człowiek postawi na niej nogę i spojrzy prosto w dół 224 metrowej czeluści.  

Film zrobiony o poranku - kiedy cały Wielki Kanion Kolorado spowity jest jeszcze lekką niebieska poranną poswiatą.

Grand Canion - Wielki Kanion Kolorado

Wielki Kanion Kolorado (Grand Canion) nie sposób sobie wyobrazić, jeśli nie stanie się na jego krawędzi i nie poczuje każdą częścią ciała jego wprost niewyobrażalnej wręcz jego wielkości. Wielki Kanion jest jak echo tchnienia Boga, który tworząc ziemię stworzył na niej Wielkie cuda, które przekraczają nasze wyobrażenie.

Nevada - panorama z lotu ptaka

Nevada kryje w sobie wiele tajemnic, chronionych przez tysiące kilometrów pustynnych obszarów spieczonej słońcem ziemi. Znajduje się tu jeden z największych na świecie nuklearnych poligonów Armii Stanów Zjednoczonych oraz słynna strefa "Area 51" z utajnioną bazą

Każdy z nas na pewno nie raz latał juz samolotami i zawsze miał dylemat, jak dobrze zabezpieczyc aparat na czas podrózy samolotem.

Jest kilka zasad, które powinny pomóc wam w odpowiedzi na tak postawione pytanie:

Antelope Canion lower

Zdjęcia z Antelope Canion Lower - jednego z dwóch niesamowitych i unikalnych w światowej skali kanionów Antelope. Ciag meandrującącego wąskiego korytarza o przepięknej grze kolorów i światłocieni! Sam zobacz bo tego nie zobzczysz nigdzie indziej na świecie!

Las vegas,zdjecia Nevada - USA

Zdjęcia z Las Vegas - miasta, które jak wampir za dnia przyczajony śpi spokojnie w swoim grobowcu, by pod wieczór w otoczce bajkowej opowieści wyssać z ludzi całe ich życie (i pieniądze ;) podczas wielkiego, całonocnego show w pękających od przepychu hoteli w Las Vegas. Przejdź się wraz ze mną ulicami Las Vegas i poczuj to na swojej skórze!

Zachodnie wybrzeże - Santa Cruse

Zdjęcia z wybrzeża pomiędzy San Francisco a Santa Cruze znanego z jednych z największych fal w Stanach. To jedne z wymarzonych miejsc do uprawiania surfingu oraz ... jak widać również i fotografii. Zapraszam do wędrówki po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Najlepiej robić zdjęcia nocne na statywie, ale co począć jeśli chcemy wykonać takie zdjęcia a statyw pozostał w domu lub w hotelowym pokoju?

Zdjęcia ludzi z wyjazdu do Pragi. 

Zdjęcia z podróży do Pargi - nocne plenery.

Większość nocnych ujęć, by można było coś na nich zobaczyć, wymaga długiego czasu naświetlania. Tłumacząc to na zwykły język aparat przez dłuższą chwile musi stać całkowicie nieruchomo. W sumie niby nic prostszego chwycić mocno aparat i przetrzymać parę sekund. Nic bardziej mylnego.

Zapraszam do mojego niecodziennego kolażu inspirującej instrumentalnej muzyki Jakuba Żaka z pięknymi krajobrazami surowej Islandii spójnie zespolonych w wyrazie artystycznym jakim jest Diaporama „Silk Avenue”.

Coraz nowsze aparaty robią coraz większej rozdzielczości zdjęcia, matrycami o coraz większej liczbie Megapixli. Gdzie jest granica i ile Megapixli potrzebuje w aparacie zwykły amator zdjęć ?

Zdjęcia z czterech stron świata - zobacz ładne zdjęcia z podróży po wielu ciekawych miejscach na świecie.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia przyrody w skali mikro i makro.

 

 

 

 

 

Wariacje ...

Zdjęcia Kornelii.

Zdjęcia z Poprawin Jacka i Kasi Jankowiak które odbtyły sie niedaleko Lubinia, 9 lipca 2007 roku.

Zdjęcia z poprawin ślubu Jacka i Kasi Jankowiak, które odbtyły sie niedaleko Lubinia, 9 lipca 2007 roku. Część II.

Zdjęcia z podróży na Jurę Krakowsko-Częstochowską w okolice miejscowości Olsztyn (blisko Częstochowy) w roku 1990. Uczestnicy: Cina, Bernard, Maciek, Agnieszka, Jola i ja ; ).

Zdjęcia z podróży na Jurę Krakowsko-Częstochowską w okolice miejscowości Olsztyn (blisko Częstochowy) w roku 1994. uczestnicy: Ola, Patrycja i ja ; ). 

Zdjecia z wysokogórskiej wyprawy na najwyższy szyt Kaukazu - Elbrus. Byłem głównym organizatorem podrózy w której prócz mnie wzięły jeszcze 3 osoby z Klubu Wysokogórskiego z Wrocławia. UWaga: zdjęcia skanowane z odbitek.

Zdjęcia z wyprawy wysokogórskiej na najwyższy szczyt Europy - Mont Blnac. Uczestnicy wypray: Parde, Sportowiec, Mycha, Romek, Bobo i ja ; )

Zdjęcia z wyprawy wysokogórskiej na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Treking po lodowcu oraz lodowych szczelinach lodowców Mer de Galce, Bosson i Gouter. Zapraszam na podróż po bezkresnych alpjeskich lodowcach.

"I uczynił mi ołtarz z kamienia" - tak chciało by się powiedzieć uczestnicząc w mszy Św. na wysokości ponad 4 tys metrów, podczas wyprawy na Mont Balnc. Zobacz i przeżyj mistyczne doznania, które przybliżają Cię do Boga. Bądź niczym Kordian stojący na szczycie Mont Blancu.

Zdjęcia z wyprawy wysokogórskiej na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc 4810,90 m. npm) . Zkończone wejściem na Mont Blanc od strony zachodniej (od strony schroniska Gouter).

Zdjęcia z podróży na Jurę Krakowsko-Częstochowską w okolice miejscowości Olsztyn (blisko Częstochowy) w roku 1989. Uczestnicy podróży: Bernard, Gabrysia, Agnieszka ...

Zdjecia ze spelologicznego wyjazdu Wrocławskiego Klubu Spelologicznego. Podróż w Alpy Salzbuskie (Austria) na Hoher Gool w roku 1991.

Zdjęcia z poróży na Jurę Krakowsko-Częstochowską w roku 1991. Uczestnicy: Ania, Gunia, Maciek, Andrzej, Irek,  ja i niezmordowany Gazik ; )

Zdjęcia wykonane z licznych podózy do jaskiń, przedstawiające różnorodną szatę naciekową z kalcytu oraz tzw mleka wapiennego.

Jaki wybrać aparat? Takie pytanie zadawało mi dużo osób - postaram się teraz na nie szybko odpowiedzieć.

Wyjeżdżając na wycieczkę, każdy z nas chce przywieść dużo dobrych zdjęć z podróży, by móc się później pochwalić nimi wśród znajomym lub rodziny. Ale co zrobić by nie okazało się, że zamiast ładnej pamiątki przywieźliśmy zdjęcia, których nawet sami nie chcemy zbytnio oglądać?

Parę słów o tym jakimi aparatami robię i robiłem zdjęcia.

10 sposobów by uniknąć wpadki przy robieniu zdjęcia. To abecadło fotografii, ale jeśli nie masz dużego doświadczenia to warto byś przynajmniej rzucił okiem na podstawowe zasady:

Hammamet - Tunezja

Zdjęcia z Hammamet w Tunezji. Dzielnica z dala od turystycznych szlaków, ochroniaży i policji, obnaża prawdziwe życie toczące się niedaleko kurortów i bogatych rezydencji. I właśnie ten widok jest najbardziej unikalny i warty do bliższego przyglądniecia się...

Pustynia Sahara, karawana wielbładów, Tunezja

Zdjęcia z przejażdżki karawaną wielbłądów po tunezyjskiej Sacharze przy temperaturze sięgającej 50C. Co ciekawe dzięki suchemu klimatowi, nie tak bardzo odczuwalnej niż można było by się spdziewać. Jęsli szczelnie osłonisz się berberyjskim okryciem Dishdasha upał nie daje się tak bardzo we znaki...

Kartagina - ruiny dawnej potegi, Tunezja

Kartagina - ruiny dawnej potegi, której poanowanie rozlewało się prawie na całe morze śródziemne. To włąsnie tej potęgi obawiało się najbardziej imperium rzymskie i które to dosłonie zrównało piekne i duże miasto równo z ziemią. Teraz stapając po ruinach można jedynie domyślać się potęgi ówczesnej Kartaginy. 

El jem koloseum w sercu Tunezji

Sesja djęciowa z Tunzezjskiego El-Jem, którego najciekawszą atrakcją jest monumentalny Amfiteatr Rzymski - Koloseum. Porównując go do pierwowzoru w Rzymie odnosi się wrażenie że jest trochę mniejszy ale za to zachowanego w o wiele lepszym stanie.

Stolica Tunezji - Tunis

Zdjęcia ze stolicy Tunezji - Tunisu. Zobacz Tunis, który ma rózne oblicza, od zachodniego powiewu imperializmu po fundamentalny islamizm. To jak zderzenie ale i też dziwna symbioza dwóch całkiem odmiennych kultur i mentalności.

Belem dzielnica Lizbona, podróże po Portugalia

Zdjecia z lizbony - dzielnica Belem, to jedna z największych dzielnic Lizbony, obarczona historycznymi wydarzeniami, które w niej zachodziły przez liczne lata panowania na morzu Portugalii. Zobacz dokąd przybył po odkryciu ameryki Krzysztof Kolumb, Magellan, Vasco da Gama! 

Bairro Alto - dzielnica Lizbony, Podróże po Portugalii

Dzielnica Bairro Alto w Lizbonie to miejce artystów, prostytutek i normalnie żyjących acz w większości nizamożnych ludzi. Bairro Alto to Lizboński gąszcz wąskich uliczek wijących w ciasnej zabudowie, rozbrzmiewający co wieczór dźwiękami fado...

Baixa - dzielnica lizbona, podróże po portugalia

Dzielnica Lizbony - Baixa to wizytówka nowszej części miasta. Położona w dolnej części Lizbony jest jej centrum, gdzie mieści się większość biur, banków i firm. Wita przyjzdnych ładnymi i odrestaurowanymi fasadami kolorowych kaminic ...

Lizbona w nocy, Portugalia, podróże po europie

Piękne nocne zdjęcia Lizbony, gdzie baśniowe światło latarnii rozświetla zakamarki wąskich i krętych lizbońskich uliczek. Poczuj klimat miasta, które zansnęło na 100 lat utrzymując do dzisiaj klimat starych czynszowych dzielnic, powolnego zycia i czasu przeciekającego miedzy cichym szmerem zasypiającego miasta.

Wyspa Skiathos to prawdziwy raj na ziemi - jedna z najładnejszych i najbardziej malowniczych Wysp Grecji. To tu znajdziedz typowe białe domki z niebieskimi okiennicami oarz mityczną wręcz a zarazem unikalną, atmosferą greackiego klimatu. Dużo ładnych zdjęć z malowniczej greckiej wyspy Skiathos.

Zdjęcia z Greckiej wyspy Korfu

Grecja wyspa Korfu w nazewnictwie miejscowych Krerkia jest wyspą jakże różna i piękną od znanych z widokówek greckich wysp. Spójrz na poniższe zdjecia, które przybliż Tobie piekno i unikalnośc tej wyspy.

Zdjęcia z jednego z najsłynniejszych i najpiękniejszych historycznych miejsc Rzymu, Koloseum.

Przystań choć na chwilę, by cieszyć oczy jedną z najpiękniejszych fontann. Fontanna Di Trevi prawdziwe swe oblicze odkrywa dopiero nocą.

"Po cichu, po wielkim cichu, idu sobie i idu i idu, i patrzu i widzu, W rękach w głowach cichosza, w ustach oczach cichosza ..." (G.Turnau)

"Po cichu, po wielkiemu cichu, idu sobie ku miastu na zwiadu, idu i patrzu. Na ulicach cichosza, na chodnikach cichosza ..." G.Turnau

londyn-tower-bridge-zdjecia-podroze-anglia-9844 resize

Zdjęcia z Londynu - miasta które wybrała bardzo duża cześć naszych rodaków. Sam zobacz dlaczego!

 

Zdjęcia słoneczników odpoczywających w leniwych i żarliwych promieniach słóńca. Część II.

Zdjęcia słoneczników - które w upalny dzień pławią się słonecznej kąpieli - cz I

Wiosnne ujęcia przyrody

 Zdjęcia z Wrocławskiego ZOO.

Piekne i niecodzienne zdjęcia kwiatów.

Róże - piękne, wyniosłe i jakże wdzięczne do pozowania!

Zobacz Również:

Zobacz inne galerie zdjęć związane z podróżami:

 •  lizbona-noc-zdjecia-portugalia-podroze

  Lizbona
 • londyn-tower-bridge-zdjecia-podroze-anglia-9844-podroze
  Londyn - Tower Bridge
 • tunezja-sahara-pustynia-tunezja-wielblady-karawana-podroze
  Sahara - Tunezja
 • las-vegas-stratosfere-zdjecia-podroze-usa
  Las Vegas
 • antelope-canion-page-zdjecia-usa-podroze
  Antelope Canion
 • bluff-fort-skansen-dziki-zachod-zdjecia-usa-podroze
  Bluff Fort - Skansen
 • hoover-damm-tama-zapora-hoovera-usa-podroze
  Zapora Hoover Dam
 • monument-valley-navajo-tribal-park-utah-usa-zdjecia-podroze
  Monument Valley
 • wielki-kanion-kolorado-grand-canion-usa-6986-podroze
  Wielki Kanion
 • nevada-krajobraz-zdjecia-usa-podroze
  Newada - z lotu ptaka
 • zachodnie-wybrzeze-sanat-cruze-usa-podroze
  Zachodnie wybrzeże USA
 • utah-panorama-zdejcia-podroze-usa-podroze
  Utach - panorama o brzasku
 • twin-rocks-utah-zdjecia-podroze-usa resize
  Twin Rocks
 • lizbona-baixa-zdjecia-portugalia-podroze
  Lizbona - Baixa
 • lizbona-bairro-alto-podroze-portugalia-zdjecia
  Lizbona - Alto
 • lizbona-belem-zdjecia-portugalia-podroze
  Lizbona - Belem
 • tunezja-tunis-meczet-podroze
  Tunezja - Tunis
 • tunezja-ei-jam-koloseum-coloseum-podroze
  Tunezja - El-Jam
 • tunezja-kartagina-zabytki-podroze
  Tunezja - Kartagina
 • tunezja-hammamet-jasmin-podroze
  Tunezja - Życie
 • fontanna-di-trevi-rzym-podroze-zdjecia
  Fontanna di Trevi
 • koloseum-colosseum-rzym-podroze-zdjecia
  Koloseum
 • korfu-wyspa-grecja-zdjecia-podroze
  Grecja - Korfu
 • korfu-wyspa-noc-grecja-podroze-zdjecia
  Korfu Noc
 • skiathos-grecja-zdjecia-podroze
  Wyspa Skiathos