Follow Me on Pinterest
Latest Pins:

PODRÓŻE - ładne zdjęcia z podróży

Zdjęcia z czterech stron świata.

Fort Bluff - Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Bluff Fort - Dawno temu na Dzikim Zachodzie

Bluff Fort - opowieść w kilku fotografiach - jak zdobywano dziki zachód. Sknasen rodem z westernowych filmów, tyle że bez idyllicznej i wypaczonej hollywoodzkiej iluzji. Wejdź i zobacz na własne oczy co się tak na prawdę wydażyło pewnego razu na Dzikim Zachodzie.

Monument Valley - Westernowe krajobrazy USA

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Monument Valley - Navajo Tribal Park

Monument Valley Navajo Tribal Park to miejsce, które jest odległe od nas o tysiące kilometrów a zna je każdy, kto choć raz w życiu obejrzał prawdziwy amerykański western. Prócz hollywoodzkiego filmowego eldorado jest to też przepiękny i malowniczy teren, zamieszkały przez Indian Navajo.

Bezdroża Utah - panorama

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Utah - bezdroża USA

Bezdroża Utach - panorama. Wczesny poranek - przed 6 rano przepiękny wchód słońca, wsiadam do samochodu i podążam ku spotkaniu z przygodą. Po chwili jazdy ujrzałem skąpane w blasku porannego słońca rozłożyste po krańce horyzontu kaniony, na tle przewalającej się leniwie w oddali, ciemnej i złowrogiej burzy. 

Twin Rocks - kawa pod wiszącą skałą - panorama

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Twin rocks - kawa pod wiszącą skałą

Twin Rocks jest jednym z unikalnych miejsc w których warto zatrzymać się przejeżadając drogą 191 po bezdrożach Utah. Dwie złowrogo wiszące maczugi skalne powodują, że do środka budynku wchodzi się z wielkim oporem i rozwagą. [złap myszką fotografie i  przesuwaj]

Nevada z lotu ptaka - wschód słońca

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Nevada - panorama z lotu ptaka

Nevada kryje w sobie wiele tajemnic, chronionych przez tysiące kilometrów pustynnych obszarów spieczonej słońcem ziemi. Znajduje się tu jeden z największych na świecie nuklearnych poligonów Armii Stanów Zjednoczonych oraz słynna strefa "Area 51" z utajnioną bazą

Antelope Canion - Lower

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Antelope Canion lower

Zdjęcia z Antelope Canion Lower - jednego z dwóch niesamowitych i unikalnych w światowej skali kanionów Antelope. Ciag meandrującącego wąskiego korytarza o przepięknej grze kolorów i światłocieni! Sam zobacz bo tego nie zobzczysz nigdzie indziej na świecie!

Wybrzeze Santa Cruze - San Francisco

Opublikowano w Stany Zjednoczone - USA

Zachodnie wybrzeże - Santa Cruse

Zdjęcia z wybrzeża pomiędzy San Francisco a Santa Cruze znanego z jednych z największych fal w Stanach. To jedne z wymarzonych miejsc do uprawiania surfingu oraz ... jak widać również i fotografii. Zapraszam do wędrówki po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

San Francisco - łódź podwodna

Opublikowano w San Francisco

san-francisco-lodz-podwodna

Poznaj prawdziwą łódź podwodną z czasów II wojny światowej! Poczuj klimat podwodnego polowania, oddechu 80 osób załogi w ciszy bezkresnych głębin nasłuchujących odgłosu sonaru i wystrzeliwanych torped. 

Mapa Wielkiego Kanionu

Opublikowano w Wielki Kanion Kolorado - tchnienie Boga

Mapa Wielkiego Kanionu Kolorado (Grand Canion) - zobacz i sprawdź gdzie najlepiej pojść, co zobaczyc i jak się poruszać. Mapa z zaznaczonymi punktami widokowymi, trasami zejsćia i miejscami do odpoczynku.

Wielki Kanion Kolorado - video

Opublikowano w Wielki Kanion Kolorado - tchnienie Boga

Film zrobiony o poranku - kiedy cały Wielki Kanion Kolorado spowity jest jeszcze lekką niebieska poranną poswiatą.

Wielki Kanion Kolorado - tchnienie Stwórcy

Opublikowano w Wielki Kanion Kolorado - tchnienie Boga

Grand Canion - Wielki Kanion Kolorado

Wielki Kanion Kolorado (Grand Canion) nie sposób sobie wyobrazić, jeśli nie stanie się na jego krawędzi i nie poczuje każdą częścią ciała jego wprost niewyobrażalnej wręcz jego wielkości. Wielki Kanion jest jak echo tchnienia Boga, który tworząc ziemię stworzył na niej Wielkie cuda, które przekraczają nasze wyobrażenie.

Las Vegas - miasto wampir - zdjęcia

Opublikowano w Las Vegas - Miasto Wampir

Las vegas,zdjecia Nevada - USA

Zdjęcia z Las Vegas - miasta, które jak wampir za dnia przyczajony śpi spokojnie w swoim grobowcu, by pod wieczór w otoczce bajkowej opowieści wyssać z ludzi całe ich życie (i pieniądze ;) podczas wielkiego, całonocnego show w pękających od przepychu hoteli w Las Vegas. Przejdź się wraz ze mną ulicami Las Vegas i poczuj to na swojej skórze!

Tama Hoovera - Monumentalna Bestia -niesamowita Panorama nocna

Opublikowano w Tama Hoovera - Gigantyczna betonowa Bestia

Hoover Damm - zapora tama hoovera

Panorama nocna - Tama Hoovera (Hoover Damm). Za dnia robi piorunujące wrażenie monumentalnej bestii ale w nocy czaruje swoją tajemniczością oraz monumentalnym spokojem i ciszą. [aby móc oglądać całą panoramę, chwyć myszką za zdjęcie i przesuwaj w prawo lub lewo]

Tama Hoovera - Monumentalna Bestia

Opublikowano w Tama Hoovera - Gigantyczna betonowa Bestia

Zapora Hoovera - hoover damm

Tama Hoovera (Hover Damm) to jedna z najsłynniejszych tam na świecie. Jadąc samochodem czuje się dominację wszechogarniającego żelbetonu ale prawdziwą potęgę widać dopiero gdy człowiek postawi na niej nogę i spojrzy prosto w dół 224 metrowej czeluści.  

Dolina Śmierci - gdy śmierć zagląda przez szybę - Death Valley cz 4

Opublikowano w Death Valley

DZIENNIK PODRÓŻY cz4
death-valley-krajobraz-0349 mDla odmiany kilka razy zapuściłem się samochodem na drogi gruntowe co bardzo mocno podniosło mi adrenalinę ponieważ Ford Fiesta nigdy nie aspirował do miana samochodu terenowego w przeciwieństwie do charakteru dróg którymi jechałem.

Dolina Śmierci - gdy śmierć zagląda przez szybę - Death Valley cz 3

Opublikowano w Death Valley

DZIENNIK PODRÓŻY cz 3
death-vally-krajobraz-0406 Mniej więcej w połowie drogi przejazdu przez dolinę śmierci pojawia się jednak stres. Stres tym większy, że komórka nie łapała żadnego zasięgu (do tego się akurat przyzwyczaiłem na terenach parków narodowych) ale utkniecie w tym miejscu nie napawało mnie zbytnim optymizmem.

Dolina Śmierci - gdy śmierć zagląda przez szybę - Death Valley cz 2

Opublikowano w Death Valley

DZIENNIK PODRÓŻY cz 2.
death-valley-krajobraz-0402Był październik więc odwiedzałem Dolinę śmierci już po za szczytem maksymalnych temperatur. Dodatkowo było pochmurno i zapowiadano opady deszczu - więc nie powinno być tak źle ; ) W samym Las Vegas nie jest zbyt chłodno (ok 36-40C) ale z pewnym niepokojem obserwowałem jak w miarę wkraczania w dolinę śmierci wskaźnik temperatury ciągle wzrastał i wzrastał.

Dolina Śmierci - gdy śmierć zagląda przez szybę - Death Valley cz 1

Opublikowano w Death Valley

DZIENNIK PODRÓŻY cz 1.
death-valley-krajobraz-0278 m Dolina Śmierci to ponoć najgorętsze miejsce na świecie określane mianem prawdziwego piekła na ziemi. Nic więc dziwnego ze skoro leży ono na drodze między miastami Las Vegas i San Francisco, które odwiedzałem to postanowiłem sprawdzić ile prawdy jest zawarte w tych opowieściach.

Lizbona - Belem, dzielnica portugalskich odkrywców

Opublikowano w Portugalia

Belem dzielnica Lizbona, podróże po Portugalia

Zdjecia z lizbony - dzielnica Belem, to jedna z największych dzielnic Lizbony, obarczona historycznymi wydarzeniami, które w niej zachodziły przez liczne lata panowania na morzu Portugalii. Zobacz dokąd przybył po odkryciu ameryki Krzysztof Kolumb, Magellan, Vasco da Gama! 

Lizbona - Bairro Alto, gąszcz uliczek z dzwiękami Fado

Opublikowano w Portugalia

Bairro Alto - dzielnica Lizbony, Podróże po Portugalii

Dzielnica Bairro Alto w Lizbonie to miejce artystów, prostytutek i normalnie żyjących acz w większości nizamożnych ludzi. Bairro Alto to Lizboński gąszcz wąskich uliczek wijących w ciasnej zabudowie, rozbrzmiewający co wieczór dźwiękami fado...

Lizbona - Baixa, piękna wizytówka Lizbony

Opublikowano w Portugalia

Baixa - dzielnica lizbona, podróże po portugalia

Dzielnica Lizbony - Baixa to wizytówka nowszej części miasta. Położona w dolnej części Lizbony jest jej centrum, gdzie mieści się większość biur, banków i firm. Wita przyjzdnych ładnymi i odrestaurowanymi fasadami kolorowych kaminic ...

Lizbona - urzekające nocne plenery

Opublikowano w Portugalia

Lizbona w nocy, Portugalia, podróże po europie

Piękne nocne zdjęcia Lizbony, gdzie baśniowe światło latarnii rozświetla zakamarki wąskich i krętych lizbońskich uliczek. Poczuj klimat miasta, które zansnęło na 100 lat utrzymując do dzisiaj klimat starych czynszowych dzielnic, powolnego zycia i czasu przeciekającego miedzy cichym szmerem zasypiającego miasta.

Wyspa Skiathos - poczuj Grecki Klimat

Opublikowano w Grecja

Wyspa Skiathos to prawdziwy raj na ziemi - jedna z najładnejszych i najbardziej malowniczych Wysp Grecji. To tu znajdziedz typowe białe domki z niebieskimi okiennicami oarz mityczną wręcz a zarazem unikalną, atmosferą greackiego klimatu. Dużo ładnych zdjęć z malowniczej greckiej wyspy Skiathos.

Wyspa Korfu - przepiękne nocne plenery

Opublikowano w Grecja

Zdjęcia z Greckiej wyspy Korfu

Wyspa Korfu - urok Greckiej Kultury

Opublikowano w Grecja

Grecja wyspa Korfu w nazewnictwie miejscowych Krerkia jest wyspą jakże różna i piękną od znanych z widokówek greckich wysp. Spójrz na poniższe zdjecia, które przybliż Tobie piekno i unikalnośc tej wyspy.

Tunezja na co dzień - oblicze prawdziwej Tunezji

Opublikowano w Tunezja

Hammamet - Tunezja

Zdjęcia z Hammamet w Tunezji. Dzielnica z dala od turystycznych szlaków, ochroniaży i policji, obnaża prawdziwe życie toczące się niedaleko kurortów i bogatych rezydencji. I właśnie ten widok jest najbardziej unikalny i warty do bliższego przyglądniecia się...

Sahara - wielbłądami po saharze w Tunezji

Opublikowano w Tunezja

Pustynia Sahara, karawana wielbładów, Tunezja

Zdjęcia z przejażdżki karawaną wielbłądów po tunezyjskiej Sacharze przy temperaturze sięgającej 50C. Co ciekawe dzięki suchemu klimatowi, nie tak bardzo odczuwalnej niż można było by się spdziewać. Jęsli szczelnie osłonisz się berberyjskim okryciem Dishdasha upał nie daje się tak bardzo we znaki...

Kartagina - ruiny dawnej potęgi

Opublikowano w Tunezja

Kartagina - ruiny dawnej potegi, Tunezja

Kartagina - ruiny dawnej potegi, której poanowanie rozlewało się prawie na całe morze śródziemne. To włąsnie tej potęgi obawiało się najbardziej imperium rzymskie i które to dosłonie zrównało piekne i duże miasto równo z ziemią. Teraz stapając po ruinach można jedynie domyślać się potęgi ówczesnej Kartaginy. 

El-Jem - Koloseum, Amfiteatr Rzymski

Opublikowano w Tunezja

El jem koloseum w sercu Tunezji

Sesja djęciowa z Tunzezjskiego El-Jem, którego najciekawszą atrakcją jest monumentalny Amfiteatr Rzymski - Koloseum. Porównując go do pierwowzoru w Rzymie odnosi się wrażenie że jest trochę mniejszy ale za to zachowanego w o wiele lepszym stanie.

Tunis- Stolica tunezyjskiego życia

Opublikowano w Tunezja

Stolica Tunezji - Tunis

Zdjęcia ze stolicy Tunezji - Tunisu. Zobacz Tunis, który ma rózne oblicza, od zachodniego powiewu imperializmu po fundamentalny islamizm. To jak zderzenie ale i też dziwna symbioza dwóch całkiem odmiennych kultur i mentalności.

Londyn widoki

Opublikowano w Londyn

londyn-tower-bridge-zdjecia-podroze-anglia-9844 resize

Zdjęcia z Londynu - miasta które wybrała bardzo duża cześć naszych rodaków. Sam zobacz dlaczego!

 

Coloseum - amfiteatr dawnej potegi Rzymu

Opublikowano w Rzym

Zdjęcia z jednego z najsłynniejszych i najpiękniejszych historycznych miejsc Rzymu, Koloseum.

Fontanna Di Trevi - piękno barokowego kunsztu

Opublikowano w Rzym

Przystań choć na chwilę, by cieszyć oczy jedną z najpiękniejszych fontann. Fontanna Di Trevi prawdziwe swe oblicze odkrywa dopiero nocą.

Praga - ludzie

Opublikowano w Czechy

Zdjęcia ludzi z wyjazdu do Pragi. 

Praga - nocne plenery

Opublikowano w Czechy

Zdjęcia z podróży do Pargi - nocne plenery.

Diaporama "Silk Avenue" - Teledysk Jakuba Żaka

Opublikowano w Diaporamy

Zapraszam do mojego niecodziennego kolażu inspirującej instrumentalnej muzyki Jakuba Żaka z pięknymi krajobrazami surowej Islandii spójnie zespolonych w wyrazie artystycznym jakim jest Diaporama „Silk Avenue”.