Follow Me on Pinterest
Latest Pins:

Blog - Kilka słów o ...

Samo pokazywania ładnych zdjeć to czasami za mało, chciałbym wiec uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z Wami jak można poprawić swój warsztat by zdjęcia wychodziły dużo lepiej. Wszystkie zawarte tu informacje są pisane na podstawie moich osobistych doświadczeń, często okupionych dużą ilością słabych i źle zrobionych zdjęć. Może na podstawie moich porad uda Wam się zrobić choć jedno lepsze zdjęcie - może to własnie będzie to jedyne które zmieni później wasze życie?

Jak przewozić aparat w samolocie

Arkadiusz Łatko.

Każdy z nas na pewno nie raz latał juz samolotami i zawsze miał dylemat, jak dobrze zabezpieczyc aparat na czas podrózy samolotem.

Jest kilka zasad, które powinny pomóc wam w odpowiedzi na tak postawione pytanie:

Jak robić nocne zdjęcia bez statywu

Arkadiusz Łatko.

Najlepiej robić zdjęcia nocne na statywie, ale co począć jeśli chcemy wykonać takie zdjęcia a statyw pozostał w domu lub w hotelowym pokoju?

Jak zrobić dobre zdjęcia w nocy

Medius.

Większość nocnych ujęć, by można było coś na nich zobaczyć, wymaga długiego czasu naświetlania. Tłumacząc to na zwykły język aparat przez dłuższą chwile musi stać całkowicie nieruchomo. W sumie niby nic prostszego chwycić mocno aparat i przetrzymać parę sekund. Nic bardziej mylnego.

Obalamy mity - Ile Megapixli?

Arkadiusz Łatko.

Coraz nowsze aparaty robią coraz większej rozdzielczości zdjęcia, matrycami o coraz większej liczbie Megapixli. Gdzie jest granica i ile Megapixli potrzebuje w aparacie zwykły amator zdjęć ?

Obalmy mity - jaki aparat wybrać?

Arkadiusz Łatko.

Jaki wybrać aparat? Takie pytanie zadawało mi dużo osób - postaram się teraz na nie szybko odpowiedzieć.

Jak robić zdjęcia w trakcie podróży?

Arkadiusz Łatko.

Wyjeżdżając na wycieczkę, każdy z nas chce przywieść dużo dobrych zdjęć z podróży, by móc się później pochwalić nimi wśród znajomym lub rodziny. Ale co zrobić by nie okazało się, że zamiast ładnej pamiątki przywieźliśmy zdjęcia, których nawet sami nie chcemy zbytnio oglądać?

Jakich aparatów używałem do zdjęć

Medius.

Parę słów o tym jakimi aparatami robię i robiłem zdjęcia.

10 najczęstszych błędów, których można uniknąć!

Medius.

10 sposobów by uniknąć wpadki przy robieniu zdjęcia. To abecadło fotografii, ale jeśli nie masz dużego doświadczenia to warto byś przynajmniej rzucił okiem na podstawowe zasady: